Buy S0603-151NF2C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S0603-151NF2C
Part No S0603-151NF2C
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 150NH 280MA 980 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±1%
Supplier Device Package:0603 (1608 Metric)
Inductance:150nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Height - Seated (Max):0.040" (1.02mm)
Frequency - Self Resonant:1.3GHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):980 mOhm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:280mA
Current - Saturation:-
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Material - Core:Alumina
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Bulk
Detailed Description:150nH Unshielded Wirewound Inductor 280mA 980 mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Inductance Frequency - Test:100MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Series:S0603
Q @ Freq:29 @ 100MHz