Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RWR78S3240FRBSL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RWR78S3240FRBSL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RWR78S3240FRBSL
| Part No | RWR78S3240FRBSL |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 324 OHM 10W 1% WW AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 324 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±30ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Military, MIL-PRF-39007, RWR78S |
| Power (Watts): | 10W |
| Other Names: | RWR78S3240FRBSL-MIL |
| Resistance: | 324 Ohms |
| Features: | Military, Moisture Resistant |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 250°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | R (0.01%) |
Introduce
We can supply RWR78S3240FRBSL , send us a request quote to request RWR78S3240FRBSL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RWR78S3240FRBSL.The price and lead time for RWR78S3240FRBSL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RWR78S3240FRBSL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





