Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSF1GT130R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RSF1GT130R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RSF1GT130R
| Part No | RSF1GT130R |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES 130 OHM 1W 2% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 130 Ohms ±2% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Oxide Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | RSF |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | RS 1 130 2% R RS 1 130 2% R-ND RS11302%R RS11302%R-ND RS1130GR RS1130GR-ND |
| Resistance: | 130 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 235°C |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RSF1GT130R , send us a request quote to request RSF1GT130R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RSF1GT130R.The price and lead time for RSF1GT130R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RSF1GT130R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for RSF1GT130R
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
RSF100JB-73-0R1 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R11 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R13 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R16 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R2 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R22 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R24 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R27 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R3 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R33 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
![]() |
RSF100JB-73-0R36 | Yageo | RES METAL OXIDE 1W 5% AXIAL | RFQ >> |
| RSF100JB-73-0R47 | Yageo | RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-0R51 | Yageo | RES 0.51 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-0R56 | Yageo | RES 0.56 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-0R62 | Yageo | RES 0.62 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-0R68 | Yageo | RES 0.68 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-0R91 | Yageo | RES 0.91 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-100R | Yageo | RES 100 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-10R | Yageo | RES 10 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-12K | Yageo | RES 12K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-12R | Yageo | RES 12 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-130R | Yageo | RES 130 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-150K | Yageo | RES 150K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-150R | Yageo | RES 150 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-15K | Yageo | RES 15K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-160K | Yageo | RES 160K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-160R | Yageo | RES 160 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-180K | Yageo | RES 180K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-18K | Yageo | RES 18K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1K | Yageo | RES 1K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1K1 | Yageo | RES 1.1K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1K2 | Yageo | RES 1.2K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1K3 | Yageo | RES 1.3K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1K5 | Yageo | RES 1.5K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1K8 | Yageo | RES 1.8K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1M | Yageo | RES 1M OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1R2 | Yageo | RES 1.2 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1R5 | Yageo | RES 1.5 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-1R6 | Yageo | RES 1.6 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-200R | Yageo | RES 200 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-20R | Yageo | RES 20 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-220K | Yageo | RES 220K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-22R | Yageo | RES 22 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-240R | Yageo | RES 240 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-24K | Yageo | RES 24K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-27K | Yageo | RES 27K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-2K4 | Yageo | RES 2.4K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-2R4 | Yageo | RES 2.4 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-2R7 | Yageo | RES 2.7 OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> | |
| RSF100JB-73-300K | Yageo | RES 300K OHM 1W 5% AXIAL | RFQ >> |






