Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ROX100205MFNRF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ROX100205MFNRF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ROX100205MFNRF
| Part No | ROX100205MFNRF |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 205M OHM 1% 4W AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 205 MOhms ±1% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety Metal Oxide Film |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.920" L (7.87mm x 23.37mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | ROX |
| Power (Watts): | 4W |
| Resistance: | 205 MOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, High Voltage, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 180°C |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply ROX100205MFNRF , send us a request quote to request ROX100205MFNRF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ROX100205MFNRF.The price and lead time for ROX100205MFNRF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ROX100205MFNRF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





