Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNMF14FTD35K7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RNMF14FTD35K7 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RNMF14FTD35K7
| Part No | RNMF14FTD35K7 |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES 35.7K OHM 1/4W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 35.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | RNMF |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Other Names: | RNM 1/4 T1 35.7K 1% R RNM 1/4 T1 35.7K 1% R-ND RNM1/4T135.7K1%R RNM1/4T135.7K1%R-ND RNM1/4T135.7KFR RNM1/4T135.7KFR-ND |
| Resistance: | 35.7 kOhms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RNMF14FTD35K7 , send us a request quote to request RNMF14FTD35K7 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RNMF14FTD35K7.The price and lead time for RNMF14FTD35K7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RNMF14FTD35K7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






