Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF18FTD634R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RNF18FTD634R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RNF18FTD634R
| Part No | RNF18FTD634R |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES 634 OHM 1/8W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 634 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | RNF |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Other Names: | RNF 1/8 T1 634 1% R RNF 1/8 T1 634 1% R-ND RNF1/8T16341%R RNF1/8T16341%R-ND RNF1/8T1634FR RNF1/8T1634FR-ND |
| Resistance: | 634 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RNF18FTD634R , send us a request quote to request RNF18FTD634R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RNF18FTD634R.The price and lead time for RNF18FTD634R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RNF18FTD634R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






