Buy RNF18FTC13R0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RNF18FTC13R0
Part No RNF18FTC13R0
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 13 OHM 1/8W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Detailed Description:13 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Number of Terminations:2
Series:RNF
Power (Watts):0.125W, 1/8W