Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RNF14GTD620R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RNF14GTD620R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RNF14GTD620R
| Part No | RNF14GTD620R |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES 620 OHM 1/4W 2% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 620 Ohms ±2% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | RNF |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Other Names: | RN 1/4 T1 620 2% R RN1/4T16202%R RN1/4T16202%R-ND RN1/4T1620GR RN1/4T1620GR-ND |
| Resistance: | 620 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RNF14GTD620R , send us a request quote to request RNF14GTD620R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RNF14GTD620R.The price and lead time for RNF14GTD620R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RNF14GTD620R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





