Buy RNF12FTC1K33 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RNF12FTC1K33
Part No RNF12FTC1K33
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 1.33K OHM 1/2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Package / Case:Axial
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:1.33 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Number of Terminations:2
Series:RNF
Power (Watts):0.5W, 1/2W