Buy RN65C4643BRE6 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RN65C4643BRE6
Part No RN65C4643BRE6
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 464K OHM 1/2W .1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Detailed Description:464 kOhms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Number of Terminations:2
Series:Military, MIL-R-10509/2, RN65
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Other Names:RN65C4643BRE6-MIL
Resistance:464 kOhms
Features:Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C