Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN55C4320BRSL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RN55C4320BRSL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RN55C4320BRSL
| Part No | RN55C4320BRSL |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 432 OHM 1/8W .1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 432 Ohms ±0.1% 0.125W, 1/8W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Military, MIL-R-10509/7, RN55 |
| Power (Watts): | 0.125W, 1/8W |
| Other Names: | RN55C4320BRSL-MIL |
| Resistance: | 432 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RN55C4320BRSL , send us a request quote to request RN55C4320BRSL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RN55C4320BRSL.The price and lead time for RN55C4320BRSL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RN55C4320BRSL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





