Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RN50C4870FRSL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RN50C4870FRSL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RN50C4870FRSL
| Part No | RN50C4870FRSL |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | RES 487 OHM 1/20W 1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 487 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Military, MIL-R-10509/8, RN50 |
| Power (Watts): | 0.05W, 1/20W |
| Other Names: | RN50C4870FRSL-MIL |
| Resistance: | 487 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RN50C4870FRSL , send us a request quote to request RN50C4870FRSL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RN50C4870FRSL.The price and lead time for RN50C4870FRSL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RN50C4870FRSL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





