Buy RLR32C3652FMBSL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RLR32C3652FMBSL
Part No RLR32C3652FMBSL
Manufacturer Dale / Vishay
Description RES 36.5K OHM 1% 1W AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±1%
Package / Case:Axial
Packaging:Bulk
Supplier Device Package:Axial
Detailed Description:36.5 kOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Number of Terminations:2
Series:Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
Power (Watts):1W
Other Names:RLR32C3652FMBSL-MIL
Resistance:36.5 kOhms
Features:Military, Moisture Resistant, Weldable
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Composition:Metal Film
Failure Rate:M (1%)