Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RCH855NP-822K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RCH855NP-822K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RCH855NP-822K
| Part No | RCH855NP-822K |
|---|---|
| Manufacturer | Sumida Corporation |
| Description | FIXED IND 8.2MH 40MA 46.5 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 8.2mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.217" (5.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 46.5 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Current Rating: | 40mA |
| Current - Saturation: | 88mA |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 8.2mH Unshielded Wirewound Inductor 40mA 46.5 Ohm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Series: | RCH-855 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply RCH855NP-822K , send us a request quote to request RCH855NP-822K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RCH855NP-822K.The price and lead time for RCH855NP-822K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RCH855NP-822K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





