Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RC28F640J3D75A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RC28F640J3D75A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RC28F640J3D75A
| Part No | RC28F640J3D75A |
|---|---|
| Manufacturer | Micron Technology |
| Description | IC FLASH 64M PARALLEL 64EASYBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 64-TBGA |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 75ns |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 64-EasyBGA (10x13) |
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | FLASH - NOR Memory IC 64Mb (8M x 8, 4M x 16) Parallel 75ns 64-EasyBGA (10x13) |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 3.6 V |
| Memory Size: | 64Mb (8M x 8, 4M x 16) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 75ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | StrataFlash™ |
| Base Part Number: | 28F640J3 |
| Other Names: | 875775 875775-ND RC28F640J3D75 RC28F640J3D75 875775 |
| Memory Format: | FLASH |
| Technology: | FLASH - NOR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply RC28F640J3D75A , send us a request quote to request RC28F640J3D75A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RC28F640J3D75A.The price and lead time for RC28F640J3D75A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RC28F640J3D75A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







