Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RAVF324DJT300R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RAVF324DJT300R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RAVF324DJT300R
| Part No | RAVF324DJT300R |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES ARRAY 4 RES 300 OHM 2012 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | - |
|---|---|
| Tolerance: | ±5% |
| Power Per Element: | 125mW |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Package / Case: | 2012, Convex, Long Side Terminals |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Circuit Type: | Isolated |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 300 Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals |
| Resistance (Ohms): | 300 |
| Number of Resistors: | 4 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm) |
| Series: | RAVF |
| Other Names: | RAV 324D 300 5% R RAV324D3005%R RAV324D3005%R-ND RAV324D300JR RAV324D300JR-ND |
| Number of Pins: | 8 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
Introduce
We can supply RAVF324DJT300R , send us a request quote to request RAVF324DJT300R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RAVF324DJT300R.The price and lead time for RAVF324DJT300R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RAVF324DJT300R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





