Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PT120CF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PT120CF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT120CF
| Part No | PT120CF |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | XFRMR LAMINATED CHAS MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Secondary (Full Load): | - |
|---|---|
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Secondary Winding(s): | Single |
| Primary Winding(s): | Single |
| Current - Output (Max): | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Power - Max: | - |
| Voltage - Isolation: | 4000Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Weight: | - |
| Height - Seated (Max): | 31.75mm |
| Center Tap: | No |
| Voltage - Primary: | 120V |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 52.40mm L x 27.94mm W |
| Series: | PT |
| Type: | Laminated Core |
| Other Names: | HM5608 PT120CF-ND |
Introduce
We can supply PT120CF , send us a request quote to request PT120CF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PT120CF.The price and lead time for PT120CF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PT120CF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for PT120CF
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
PT12 | Fluke Electronics | PITOT TUBE 12 INCH | RFQ >> |
| PT12-21B/TR8 | Everlight Electronics | PHOTOTRANSISTOR BK RA MINI SMD | RFQ >> | |
| PT12-21C/TR8 | Everlight Electronics | PHOTOTRANSISTOR WATER CLR RA SMD | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R051L | Yageo | RES 0.051 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R05L | Yageo | RES 0.05 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R143L | Yageo | RES 0.143 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R14L | Yageo | RES 0.14 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R15L | Yageo | RES 0.15 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R165L | Yageo | RES 0.165 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R178L | Yageo | RES 0.178 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R182L | Yageo | RES 0.182 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R18L | Yageo | RES 0.18 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R1L | Yageo | RES 0.1 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R221L | Yageo | RES 0.221 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R274L | Yageo | RES 0.274 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R27L | Yageo | RES 0.27 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R2L | Yageo | RES 0.2 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R33L | Yageo | RES 0.33 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R357L | Yageo | RES 0.357 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R511L | Yageo | RES 0.511 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R56L | Yageo | RES 0.56 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R59L | Yageo | RES 0.59 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R5L | Yageo | RES 0.5 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R62L | Yageo | RES 0.62 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-070R91L | Yageo | RES 0.91 OHM 1% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R11L | Yageo | RES 0.11 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R133L | Yageo | RES 0.133 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R18L | Yageo | RES 0.18 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R27L | Yageo | RES 0.27 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R2L | Yageo | RES 0.2 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R332L | Yageo | RES 0.332 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R33L | Yageo | RES 0.33 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R392L | Yageo | RES 0.392 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R3L | Yageo | RES 0.3 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R43L | Yageo | RES 0.43 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R453L | Yageo | RES 0.453 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R464L | Yageo | RES 0.464 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R511L | Yageo | RES 0.511 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R51L | Yageo | RES 0.51 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R56L | Yageo | RES 0.56 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R5L | Yageo | RES 0.5 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R62L | Yageo | RES 0.62 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R649L | Yageo | RES 0.649 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R68L | Yageo | RES 0.68 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R75L | Yageo | RES 0.75 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206FR-7W0R845L | Yageo | RES 0.845 OHM 1% 1/2W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206JR-070R068L | Yageo | RES 0.068 OHM 5% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206JR-070R12L | Yageo | RES 0.12 OHM 5% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206JR-070R15L | Yageo | RES 0.15 OHM 5% 1/4W 1206 | RFQ >> | |
| PT1206JR-070R1L | Yageo | RES 0.1 OHM 5% 1/4W 1206 | RFQ >> |






