Buy PSM1F-252P-10B with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PSM1F-252P-10B
Part No PSM1F-252P-10B
Manufacturer API Technologies Corp.
Description FILTER LC(PI) 2500PF SMD
Data sheet
Applications:Data Lines for Mobile Devices
Height:0.118" (3.00mm)
Package / Case:3-PSM
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Bulk
Number of Channels:1
Current:10A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:LC (Pi) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 2500pF 10A 3-PSM
Resistance - Channel (Ohms):-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Voltage - Rated:-
Filter Order:3rd
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.315" L x 0.118" W (8.00mm x 3.00mm)
Series:PSM
Attenuation Value:-
Type:Low Pass
Technology:LC (Pi)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Values:C = 2500pF