Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PN-1329 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PN-1329 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PN-1329
| Part No | PN-1329 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX PLASTIC GRAY 8.74"L X 5.74"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.960" (75.18mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, Polycarbonate Gray Cover Included 8.740" L x 5.740" W (222.00mm x 145.80mm) X 2.960" (75.18mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Weight: | 1.2 lbs (544.3g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP65, NEMA 1,2,4,4X,12,13, UL-508 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 8.740" L x 5.740" W (222.00mm x 145.80mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | PN |
| Thickness: | 0.120" (3.05mm) |
| Other Names: | 377-1131 PN 1329 PN1329 |
| Material: | Plastic, Polycarbonate |
| Design: | Cover Included |
| Features: | Card Guides, PCB Supports |
| Area (L x W): | 50.2 in² (324 cm²) |
Introduce
We can supply PN-1329 , send us a request quote to request PN-1329 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PN-1329.The price and lead time for PN-1329 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PN-1329.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






