Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PL9318 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PL9318 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PL9318
| Part No | PL9318 |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | IND PWR 330UH 0.70ADC PBC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Request inventory verification / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 330µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.133 Ohm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Current Rating: | 600mA |
| Current - Saturation: | 700mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 330µH Shielded Inductor 600mA 1.133 Ohm Max Nonstandard |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.410" L x 0.410" W (10.41mm x 10.41mm) |
| Series: | PL93XX |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
Introduce
We can supply PL9318 , send us a request quote to request PL9318 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PL9318.The price and lead time for PL9318 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PL9318.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





