Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PIC18LF1320-I/ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PIC18LF1320-I/ML with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PIC18LF1320-I/ML
| Part No | PIC18LF1320-I/ML |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 7x10b |
|---|---|
| Program Memory Type: | FLASH |
| Supplier Device Package: | 28-QFN (6x6) |
| Core Size: | 8-Bit |
| Number of I/O: | 16 |
| Speed: | 40MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 2 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | PIC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| RAM Size: | 256 x 8 |
| Package / Case: | 28-VQFN Exposed Pad |
| Packaging: | Tube |
| EEPROM Size: | 256 x 8 |
| Detailed Description: | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (4K x 16) FLASH 28-QFN (6x6) |
| Connectivity: | UART/USART |
| Program Memory Size: | 8KB (4K x 16) |
| Series: | PIC® 18F |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | PIC18LF1320 |
| Other Names: | PIC18LF1320IML |
Introduce
We can supply PIC18LF1320-I/ML , send us a request quote to request PIC18LF1320-I/ML pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PIC18LF1320-I/ML.The price and lead time for PIC18LF1320-I/ML depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PIC18LF1320-I/ML.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






