Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PE-68515LNLT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PE-68515LNLT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PE-68515LNLT
| Part No | PE-68515LNLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | XFRMR MODULE 1PORT 1:1 10/100B-T |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Surface Mount |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free by exemption / RoHS Compliant |
| Inductance: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Weight: | 0.09 oz (2.56g) |
| Height - Seated (Max): | 0.370" (9.40mm) |
| Transformer Type: | Isolation and Data Interface (Encapsulated) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.000" L x 0.350" W (25.40mm x 8.89mm) |
| Series: | - |
| Other Names: | 553-2026-2 PE-68515LNLT-ND PE68515LNLT |
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | 1:1 |
| Energy Time (E.T.): | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply PE-68515LNLT , send us a request quote to request PE-68515LNLT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PE-68515LNLT.The price and lead time for PE-68515LNLT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PE-68515LNLT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






