Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PE-64995NL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PE-64995NL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PE-64995NL
| Part No | PE-64995NL |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | XFRMR ISDN 1CT:2CT 22MH T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Through Hole |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 22mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Weight: | 0.14 oz (3.99g) |
| Height - Seated (Max): | 0.402" (10.20mm) |
| Transformer Type: | Isolation and Data Interface (Encapsulated) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.559" L x 0.559" W (14.20mm x 14.20mm) |
| Series: | - |
| Other Names: | 553-3906-5 PE-64995NL-ND |
| Turns Ratio - Primary:Secondary: | 1CT:2CT |
| Energy Time (E.T.): | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
Introduce
We can supply PE-64995NL , send us a request quote to request PE-64995NL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PE-64995NL.The price and lead time for PE-64995NL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PE-64995NL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





