Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PE-53682NLT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PE-53682NLT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PE-53682NLT
| Part No | PE-53682NLT |
|---|---|
| Manufacturer | Pulse Electronics Corporation |
| Description | FIXED IND 4.7UH 10.4A 8.3 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | - |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 4.7µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.390" (9.91mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 8.3 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Current Rating: | 10.4A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 4.7µH Unshielded Toroidal Inductor 10.4A 8.3 mOhm Max Nonstandard |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.740" L x 0.740" W (18.80mm x 18.80mm) |
| Series: | SLIC |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Toroidal |
Introduce
We can supply PE-53682NLT , send us a request quote to request PE-53682NLT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PE-53682NLT.The price and lead time for PE-53682NLT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PE-53682NLT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





