Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PCA9629APWJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PCA9629APWJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PCA9629APWJ
| Part No | PCA9629APWJ |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MOTOR CONTROLLER I2C 16TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bipolar, Unipolar Motor Driver CMOS I²C 16-TSSOP |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load: | - |
| Interface: | I²C |
| Step Resolution: | 1 ~ 1/128 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar, Unipolar |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Controller - Commutation, Direction Management |
| Series: | - |
| Base Part Number: | PCA9629 |
| Other Names: | 568-11487-2 568-11487-2-ND 568-11488-2 935300653118 PCA9629APWJ-ND |
| Current - Output: | - |
| Technology: | CMOS |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Configuration: | Pre-Driver - Half Bridge (4) |
Introduce
We can supply PCA9629APWJ , send us a request quote to request PCA9629APWJ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PCA9629APWJ.The price and lead time for PCA9629APWJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PCA9629APWJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






