Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy PBA150STR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy PBA150STR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PBA150STR
| Part No | PBA150STR |
|---|---|
| Manufacturer | IXYS Integrated Circuits Division |
| Description | RELAY SPST-NO/NC 250MA 0-250V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 8-SMD (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| On-State Resistance (Max): | 7 Ohms |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Load Current: | 250mA |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 8-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Solid State Relay SPST-NO + SPST-NC (1 Form A and B) 8-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Load: | 0V ~ 250V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Termination Style: | Gull Wing |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | PBA, OptoMOS® |
| Other Names: | CLA261CT |
| Voltage - Input: | 1.2VDC |
| Output Type: | AC, DC |
| Circuit: | SPST-NO + SPST-NC (1 Form A and B) |
Introduce
We can supply PBA150STR , send us a request quote to request PBA150STR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number PBA150STR.The price and lead time for PBA150STR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part PBA150STR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for PBA150STR
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| PBA1000F-15-CF4 | Cosel | AC/DC CONVERTER 15V | RFQ >> | |
| PBA1000F-15-F3 | Cosel | AC/DC CONVERTER 15V | RFQ >> | |
| PBA1000F-24-G | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> | |
| PBA1000F-36-C | Cosel | AC/DC CONVERTER 36V | RFQ >> | |
| PBA1000F-36-U | Cosel | AC/DC CONVERTER 36V | RFQ >> | |
| PBA1000F-3R3-U | Cosel | AC/DC CONVERTER 3.3V | RFQ >> | |
| PBA1000F-5-CF3 | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> | |
| PBA1000F-5-CF4 | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> | |
| PBA1000F-5-F1 | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> | |
| PBA1000F-7R5-F4 | Cosel | AC/DC CONVERTER 7.5V | RFQ >> | |
![]() |
PBA100F-12-CN1 | Cosel | AC/DC CONVERTER 12V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-12-ETN | Cosel | AC/DC CONVERTER 12V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-15-CT | Cosel | AC/DC CONVERTER 15V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-15-D16N | Cosel | AC/DC CONVERTER 15V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-24-CEN | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-24-CJ | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-24-CT | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-24-JV | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-24-RN1 | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-24-TN | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-36-CN | Cosel | AC/DC CONVERTER 36V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-36-E | Cosel | AC/DC CONVERTER 36V | RFQ >> |
| PBA100F-36-N | Cosel | AC/DC CONVERTER 36V 100W | RFQ >> | |
![]() |
PBA100F-36-RN | Cosel | AC/DC CONVERTER 36V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-36-RT | Cosel | AC/DC CONVERTER 36V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-36-T | Cosel | AC/DC CONVERTER 36V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-3R3-KN | Cosel | AC/DC CONVERTER 3.3V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-3R3-M | Cosel | AC/DC CONVERTER 3.3V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-48-CN | Cosel | AC/DC CONVERTER 48V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-48-CN1 | Cosel | AC/DC CONVERTER 48V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-48-GN | Cosel | AC/DC CONVERTER 48V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-48-R | Cosel | AC/DC CONVERTER 48V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-5 | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V 100W | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-5-CTN | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-5-E | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-5-G | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-5-GR | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-5-N1 | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-5-RN1 | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-5-RT | Cosel | AC/DC CONVERTER 5V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-9-CN | Cosel | AC/DC CONVERTER 9V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-9-EN | Cosel | AC/DC CONVERTER 9V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-9-R | Cosel | AC/DC CONVERTER 9V | RFQ >> |
![]() |
PBA100F-9-RV | Cosel | AC/DC CONVERTER 9V | RFQ >> |
| PBA10F-12-CEN | Cosel | AC/DC CONVERTER 12V | RFQ >> | |
| PBA10F-12-CGN | Cosel | AC/DC CONVERTER 12V | RFQ >> | |
| PBA10F-12-CN1 | Cosel | AC/DC CONVERTER 12V | RFQ >> | |
| PBA10F-12-M | Cosel | AC/DC CONVERTER 12V | RFQ >> | |
| PBA10F-24-C | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> | |
| PBA10F-24-CN | Cosel | AC/DC CONVERTER 24V | RFQ >> |






