Buy P3519-562J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
P3519-562J
Part No P3519-562J
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 5.6UH 1.54A 120 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±5%
RoHS Status:RoHS non-compliant
Supplier Device Package:-
Inductance:5.6µH
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):120 mOhm Max
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Current Rating:1.54A
Current - Saturation:1.83A
Mounting Type:Surface Mount
Detailed Description:5.6µH Unshielded Inductor 1.54A 120 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:10kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)