Buy P3519-271K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
P3519-271K
Part No P3519-271K
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 270NH 3.17A 20 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead /RoHS non-compliant
Data sheet
Tolerance:±10%
RoHS Status:RoHS non-compliant
Supplier Device Package:-
Inductance:270nH
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Height - Seated (Max):0.185" (4.70mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):20 mOhm Max
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Current Rating:3.17A
Current - Saturation:8.31A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Detailed Description:270nH Unshielded Inductor 3.17A 20 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:10kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)