Buy P1330R-472K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
P1330R-472K
Part No P1330R-472K
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 4.7UH 1.33A 125 MOHM
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:4.7µH
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.145" (3.68mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):125 mOhm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:1.33A
Current - Saturation:720mA
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:4.7µH Unshielded Inductor 1.33A 125 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)