Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P110KT3005Y with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy P110KT3005Y with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
P110KT3005Y
| Part No | P110KT3005Y |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CONN WRG BLOCK 300 PAIR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Performance: | Cat 5e |
|---|---|
| Mounting Type: | Wall/Backboard |
| Packaging: | Bulk |
| Depth - Overall: | 7.18" (182.40mm) |
| Length - Overall: | 23.93" (607.80mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 300 Pair Modular Wiring Block Connector 110 Punch Down |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Width - Overall: | 8.50" (215.90mm) |
| Housing Material: | - |
| Pair Number: | 300 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Style: | 110 Punch Down |
| Color: | - |
| Series: | Pan-Punch® |
| Mounting Feature: | - |
| Features: | - |
Introduce
We can supply P110KT3005Y , send us a request quote to request P110KT3005Y pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P110KT3005Y.The price and lead time for P110KT3005Y depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part P110KT3005Y.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





