Buy NLV32T-R68J-EF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NLV32T-R68J-EF
Part No NLV32T-R68J-EF
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 680NH 450MA 600 MOHM
Data sheet
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:1210
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:680nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Frequency - Self Resonant:160MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):600 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Current Rating:450mA
Current - Saturation:-
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:680nH Unshielded Wirewound Inductor 450mA 600 mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Inductance Frequency - Test:25.2MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:NLV-EF
Q @ Freq:30 @ 25.2MHz