Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NLV32T-R68J-EF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NLV32T-R68J-EF with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NLV32T-R68J-EF
| Part No | NLV32T-R68J-EF |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 680NH 450MA 600 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1210 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 680nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.094" (2.40mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 160MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 600 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 450mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 680nH Unshielded Wirewound Inductor 450mA 600 mOhm Max 1210 (3225 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Series: | NLV-EF |
| Q @ Freq: | 30 @ 25.2MHz |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 445-16634-2 NLV32T-R68J-EF-ND |
Introduce
We can supply NLV32T-R68J-EF , send us a request quote to request NLV32T-R68J-EF pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NLV32T-R68J-EF.The price and lead time for NLV32T-R68J-EF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NLV32T-R68J-EF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





