Buy NLV25T-R39J-EFD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NLV25T-R39J-EFD
Part No NLV25T-R39J-EFD
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 390NH 375MA 650 MOHM
Data sheet
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:390nH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height - Seated (Max):0.075" (1.90mm)
Frequency - Self Resonant:375MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):650 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Current Rating:375mA
Current - Saturation:-
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:390nH Unshielded Wirewound Inductor 375mA 650 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test:25.2MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:NLV-EFD
Q @ Freq:30 @ 25.2MHz