Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2670E3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2670E3 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NJM2670E3
| Part No | NJM2670E3 |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 24EMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 24-EMP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver Bipolar Parallel 24-EMP |
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Voltage - Load: | 4 V ~ 55 V |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Other Names: | NJM#2670E3 NJM#2670E3-ND NJM2670E3# NJM2670E3#-ND |
| Current - Output: | 1.3A |
| Technology: | Bipolar |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 125°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
Introduce
We can supply NJM2670E3 , send us a request quote to request NJM2670E3 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2670E3.The price and lead time for NJM2670E3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NJM2670E3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







