Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2670D2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJM2670D2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NJM2670D2
| Part No | NJM2670D2 |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 22DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 22-DIP (0.400", 10.16mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 22-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Bipolar Motor Driver Bipolar Parallel 22-DIP |
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Voltage - Load: | 4 V ~ 55 V |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Motor Type - Stepper: | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Other Names: | NJM#2670D2 NJM#2670D2-ND NJM2670D2# NJM2670D2#-ND |
| Current - Output: | 1.3A |
| Technology: | Bipolar |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 125°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
Introduce
We can supply NJM2670D2 , send us a request quote to request NJM2670D2 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJM2670D2.The price and lead time for NJM2670D2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NJM2670D2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







