Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NCS2200SQLT1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NCS2200SQLT1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NCS2200SQLT1G
| Part No | NCS2200SQLT1G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC COMPARATOR LV LP COMPL 6-DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-VDFN Exposed Pad |
|---|---|
| Number of Elements: | 1 |
| Current - Quiescent (Max): | 17µA |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 6-DFN (2x2.2) |
| CMRR, PSRR (Typ): | 70dB CMRR, 80dB PSRR |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Comparator General Purpose Complementary, Rail-to-Rail 6-DFN (2x2.2) |
| Propagation Delay (Max): | 1.1µs |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Current - Input Bias (Max): | 1pA @ 6V |
| Hysteresis: | 20mV |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | NCS2200 |
| Base Part Number: | NCS220* |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | 0.85 V ~ 6 V |
| Type: | General Purpose |
| Other Names: | NCS2200SQLT1G-ND NCS2200SQLT1GOSTR |
| Current - Output (Typ): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Output Type: | Complementary, Rail-to-Rail |
| Voltage - Input Offset (Max): | 5mV @ 6V |
Introduce
We can supply NCS2200SQLT1G , send us a request quote to request NCS2200SQLT1G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NCS2200SQLT1G.The price and lead time for NCS2200SQLT1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NCS2200SQLT1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





