Buy NAM-20-331-D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NAM-20-331-D
Part No NAM-20-331-D
Manufacturer Cosel
Description LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN
Data sheet
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):250V
Applications:General Purpose
Mounting Type:DIN Rail
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated AC:250V
Current:20A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated DC:250V
Inductance:-
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Termination Style:Terminal Block
Email:info@shengyuic.com
Series:NAM
Filter Type:Single Phase
Frequency - Operating:-
Approvals:cURus, VDE
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C