Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MVM5JB330R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MVM5JB330R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MVM5JB330R
| Part No | MVM5JB330R |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES 330 OHM 5W 5% CERAMIC VERT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 330 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Moisture Resistant, Safety Metal Oxide Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 1.024" (26.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | MVM |
| Power (Watts): | 5W |
| Other Names: | MVM 5 330 5% B MVM53305%B MVM53305%B-ND MVM5330JB MVM5330JB-ND |
| Resistance: | 330 Ohms |
| Features: | Flame Proof, Moisture Resistant, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply MVM5JB330R , send us a request quote to request MVM5JB330R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MVM5JB330R.The price and lead time for MVM5JB330R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MVM5JB330R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





