Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MURF8L60HC0G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MURF8L60HC0G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MURF8L60HC0G
| Part No | MURF8L60HC0G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GEN PURP 600V 8A ITO220AC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-220-2 Full Pack |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | ITO-220AC |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 600V 8A Through Hole ITO-220AC |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.3V @ 8A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 600V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 600V |
| Current - Average Rectified (Io): | 8A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 65ns |
Introduce
We can supply MURF8L60HC0G , send us a request quote to request MURF8L60HC0G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MURF8L60HC0G.The price and lead time for MURF8L60HC0G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MURF8L60HC0G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





