Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC850SRCVR50BU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPC850SRCVR50BU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPC850SRCVR50BU
| Part No | MPC850SRCVR50BU |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MPU MPC8XX 50MHZ 256BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| RAM Controllers: | DRAM |
|---|---|
| Package / Case: | 256-BBGA |
| Co-Processors/DSP: | Communications; CPM |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 256-PBGA (23x23) |
| Speed: | 50MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | MPC8xx Microprocessor IC MPC8xx 1 Core, 32-Bit 50MHz 256-PBGA (23x23) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Graphics Acceleration: | No |
| Voltage - I/O: | 3.3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| SATA: | - |
| USB: | USB 1.x (1) |
| Core Processor: | MPC8xx |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MPC8xx |
| Ethernet: | 10 Mbps (1) |
| Base Part Number: | MPC850 |
| Security Features: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Other Names: | 935316759557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 95°C (TA) |
| Additional Interfaces: | HDLC/SDLC, I²C, IrDA, PCMCIA-ATA, TDM, UART/USART |
Introduce
We can supply MPC850SRCVR50BU , send us a request quote to request MPC850SRCVR50BU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPC850SRCVR50BU.The price and lead time for MPC850SRCVR50BU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MPC850SRCVR50BU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







