Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC8378VRANGA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPC8378VRANGA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPC8378VRANGA
| Part No | MPC8378VRANGA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MPU MPC83XX 800MHZ 689TEBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| RAM Controllers: | DDR, DDR2 |
|---|---|
| Package / Case: | 689-BBGA Exposed Pad |
| Co-Processors/DSP: | - |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 689-TEPBGA II (31x31) |
| Speed: | 800MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | PowerPC e300c4s Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 800MHz 689-TEPBGA II (31x31) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Graphics Acceleration: | No |
| Voltage - I/O: | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| SATA: | - |
| USB: | USB 2.0 + PHY (1) |
| Core Processor: | PowerPC e300c4s |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MPC83xx |
| Ethernet: | 10/100/1000 Mbps (2) |
| Base Part Number: | MPC8378 |
| Security Features: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Other Names: | 935314621557 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 125°C (TA) |
| Additional Interfaces: | DUART, I²C, MMC/SD, PCI, SPI |
Introduce
We can supply MPC8378VRANGA , send us a request quote to request MPC8378VRANGA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPC8378VRANGA.The price and lead time for MPC8378VRANGA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MPC8378VRANGA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







