Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC8315VRADDA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPC8315VRADDA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPC8315VRADDA
| Part No | MPC8315VRADDA |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| RAM Controllers: | DDR, DDR2 |
|---|---|
| Package / Case: | 620-BBGA Exposed Pad |
| Co-Processors/DSP: | - |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 620-PBGA (29x29) |
| Speed: | 266MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | PowerPC e300c3 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 266MHz 620-PBGA (29x29) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Graphics Acceleration: | No |
| Voltage - I/O: | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| SATA: | SATA 3Gbps (2) |
| USB: | USB 2.0 + PHY (1) |
| Core Processor: | PowerPC e300c3 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MPC83xx |
| Ethernet: | 10/100/1000 Mbps (2) |
| Base Part Number: | MPC8315 |
| Security Features: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Other Names: | 935310009557 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 105°C (TA) |
| Additional Interfaces: | DUART, I²C, PCI, SPI, TDM |
Introduce
We can supply MPC8315VRADDA , send us a request quote to request MPC8315VRADDA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPC8315VRADDA.The price and lead time for MPC8315VRADDA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MPC8315VRADDA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







