Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC8313EZQADDB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPC8313EZQADDB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPC8313EZQADDB
| Part No | MPC8313EZQADDB |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MPU MPC83XX 267MHZ 516BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| RAM Controllers: | DDR, DDR2 |
|---|---|
| Package / Case: | 516-BBGA Exposed Pad |
| Co-Processors/DSP: | Security; SEC 2.2 |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 516-TEPBGA (27x27) |
| Speed: | 267MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | PowerPC e300c3 Microprocessor IC MPC83xx 1 Core, 32-Bit 267MHz 516-TEPBGA (27x27) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Graphics Acceleration: | No |
| Voltage - I/O: | 1.8V, 2.5V, 3.3V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| SATA: | - |
| USB: | USB 2.0 + PHY (1) |
| Core Processor: | PowerPC e300c3 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MPC83xx |
| Ethernet: | 10/100/1000 Mbps (2) |
| Base Part Number: | MPC8313 |
| Security Features: | Cryptography |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 105°C (TA) |
| Additional Interfaces: | DUART, HSSI, I²C, PCI, SPI |
Introduce
We can supply MPC8313EZQADDB , send us a request quote to request MPC8313EZQADDB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPC8313EZQADDB.The price and lead time for MPC8313EZQADDB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MPC8313EZQADDB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







