Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MPC17510AEJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MPC17510AEJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MPC17510AEJ
| Part No | MPC17510AEJ |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 20TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Applications: | Battery Powered |
|---|---|
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 20-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Motor Driver CMOS Parallel 20-TSSOP |
| Voltage - Supply: | 4 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load: | 2 V ~ 15 V |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Other Names: | 568-13355 935320734574 MPC17510AEJ-ND Q9941632 |
| Current - Output: | 1.2A |
| Technology: | CMOS |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (2) |
Introduce
We can supply MPC17510AEJ , send us a request quote to request MPC17510AEJ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MPC17510AEJ.The price and lead time for MPC17510AEJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MPC17510AEJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







