Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MP33AB01HTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MP33AB01HTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MP33AB01HTR
| Part No | MP33AB01HTR |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | IC MEMS LP MICROPHONE RHLGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| S/N Ratio: | 66dB |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Port Location: | Bottom |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 100Hz ~ 10kHz Analog Microphone MEMS (Silicon) 1.5V ~ 3.6V Omnidirectional (-38dB ±3dB @ 94dB SPL) Solder Pads |
| Voltage Range: | 1.5V ~ 3.6V |
| Termination: | Solder Pads |
| Direction: | Omnidirectional |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Frequency Range: | 100Hz ~ 10kHz |
| Voltage - Rated: | 2.2V |
| Shape: | Rectangular |
| Sensitivity: | -38dB ±3dB @ 94dB SPL |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.148" L x 0.166" W (3.76mm x 2.95mm) |
| Series: | - |
| Height (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Current - Supply: | 250µA |
| Type: | MEMS (Silicon) |
| Other Names: | 497-14062-2 MP33AB01HTR-ND |
| Output Type: | Analog |
Introduce
We can supply MP33AB01HTR , send us a request quote to request MP33AB01HTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MP33AB01HTR.The price and lead time for MP33AB01HTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MP33AB01HTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






