Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMBZ5243BTS-7-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MMBZ5243BTS-7-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MMBZ5243BTS-7-F
| Part No | MMBZ5243BTS-7-F |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE ZENER ARRAY 13V SOT363 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-363 |
| Configuration: | 3 Independent |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Zener Diode Array 3 Independent 13V 200mW ±5% SOT-363 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |
| Power - Max: | 200mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 9.9V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Impedance (Max) (Zzt): | 13 Ohms |
| Series: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 13V |
Introduce
We can supply MMBZ5243BTS-7-F , send us a request quote to request MMBZ5243BTS-7-F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MMBZ5243BTS-7-F.The price and lead time for MMBZ5243BTS-7-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MMBZ5243BTS-7-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






