Buy MLZ2012N1R5LTD25 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLZ2012N1R5LTD25
Part No MLZ2012N1R5LTD25
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 1.5UH 900MA 130 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:0805 (2012 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:1.5µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Height - Seated (Max):0.041" (1.05mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):130 mOhm Max
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:900mA
Current - Saturation:190mA
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Cut Tape (CT)
Detailed Description:1.5µH Shielded Multilayer Inductor 900mA 130 mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Inductance Frequency - Test:2MHz
Shielding:Shielded
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)