Buy MLP2520V1R5ST with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLP2520V1R5ST
Part No MLP2520V1R5ST
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 1.5UH 1.4A 130 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1008 (2520 Metric)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:1.5µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):130 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:1.4A
Current - Saturation:-
Package / Case:1008 (2520 Metric)
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:1.5µH Shielded Multilayer Inductor 1.4A 130 mOhm Max 1008 (2520 Metric)
Inductance Frequency - Test:2MHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)