Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLP2520V1R5ST with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MLP2520V1R5ST with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLP2520V1R5ST
| Part No | MLP2520V1R5ST |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 1.5UH 1.4A 130 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1.5µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 130 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.4A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 1.5µH Shielded Multilayer Inductor 1.4A 130 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 2MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | MLP |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Multilayer |
Introduce
We can supply MLP2520V1R5ST , send us a request quote to request MLP2520V1R5ST pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MLP2520V1R5ST.The price and lead time for MLP2520V1R5ST depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MLP2520V1R5ST.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






