Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLG0603P24NJT000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MLG0603P24NJT000 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLG0603P24NJT000
| Part No | MLG0603P24NJT000 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 24NH 140MA 2.1 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 24nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 2.2GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 2.1 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 140mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 24nH Unshielded Multilayer Inductor 140mA 2.1 Ohm Max 0201 (0603 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 500MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Series: | MLG-P |
| Q @ Freq: | 14 @ 500MHz |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 445-9392-1 |
Introduce
We can supply MLG0603P24NJT000 , send us a request quote to request MLG0603P24NJT000 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MLG0603P24NJT000.The price and lead time for MLG0603P24NJT000 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MLG0603P24NJT000.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





