Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLF1608DR33KTD25 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MLF1608DR33KTD25 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLF1608DR33KTD25
| Part No | MLF1608DR33KTD25 |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 330NH 100MA 750 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 330nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 230MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 750 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 100mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 330nH Shielded Multilayer Inductor 100mA 750 mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | MLF |
| Q @ Freq: | 15 @ 25MHz |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 445-16962-2 445-16962-ND MLF1608DR33KTD25-ND |
Introduce
We can supply MLF1608DR33KTD25 , send us a request quote to request MLF1608DR33KTD25 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MLF1608DR33KTD25.The price and lead time for MLF1608DR33KTD25 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MLF1608DR33KTD25.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





