Buy MFR200FRE52-18K2 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MFR200FRE52-18K2
Part No MFR200FRE52-18K2
Manufacturer Yageo
Description RES MF 2W 1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Package / Case:Axial
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:18.2 kOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Number of Terminations:2
Series:MFR
Power (Watts):2W
Resistance:18.2 kOhms
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C